ایمپلنت دندانی


ایمپلنت دندانی

 

آیا شما تا به حال دندانی را به خاطر ضربه یا پوسیدگی و یا بیماری لثه از دست داده اید؟

اگر چنین شرایطی دارید و به دنبال بهترین راه برای جایگزینی این دندان های از دست رفته هستید، مطالعه متن زیربه شما کمک می کند تصمیمی منطقی و انتخابی درست داشته باشید.

برای بسیاری از بیمارانی که دندان های طبیعی خود را کشیده و یا دندان های خراب غیر قابل نگهداری داشته اند تا مدت ها فقط 2 روش درمانی وجود داشت، این بیماران یا از دندان های مصنوعی متحرک استفاده می نمودند و یا می بایست از دندان های پایه اطراف ناحیه بی دندان، جهت تهیه روکش ثابت یا پل دندانی (Bridge) استفاده می کردند.

ایمپلنت دندانی یک ریشه دندان مصنوعی است که در فک جایگذاری می شود تا پس از استحکام و اتصال به استخوان فکی از آن به عنوان پایه یک روکش و یا پایه ای برای دندان مصنوعی استفاده شود.

ایمپلنت را از بین روش های مختلف می توان جایگزیت مناسب بجای دندان طبیعی محسوب کرد چرا که هم ریشه و هم تاج دندان را شامل می شود.

این ریشه از جنس تیتانیوم خالص (ماده سازگار با بافت های بدن) تهیه شده و سلول های استخوانی انسان می توانند در تماس با سطح این ایمپلنت رشد یابند. مدت زمانی که برای اتصال این ایمپلنت به استخوان فک مورد نیاز است، بسته به ناحیه کاشت ایمپلنت و کیفیت استخوان فک در آن ناحیه 2 تا 6 ماه متفاوت خواهد بود و پس ازطی این مدت ایمپلنت استحکام کافی برای تحمل فشارهای جویدن را خواهد داشت. مهم ترین مزیت ایمپلنت عدم نیاز به تراش دندان های مجاور و عمر طولانی آن می باشد.

مزیای ایمپلنت

در ایمپلنت نیاز به تراشیدن دندان های کناری نیست بنابراین هیچگونه آسیبی به دندان مجاور وارد نمی شود. از طرفی ایمپلنت دندان جایگزین کامل و بهترین گزینه برای دندان های از دست رفته معرفی شده است. زیرا که اولا به لحاظ ظاهری کاملا شبیه دندان طبیعی است ثانیا شخص به هنگام صحبت کردن یا غذا خوردن احساس دندان طبیعی را دارد و ثالثا از تحلیل رفتن بافت استخوان جلوگیری می کند و این امر سبب می شود زیبایی صورت تان را همانند گذشته حفظ کنید.

انواع ایمپلنت و تفاوت آن ها با یکدیگر

در بازارهای جهانی انواع مختلفی از ایمپلنت ها و ساخت کشورهای مختلف وجود دارد اما فاکتور های مهمی ایمپلنت ها را از یکدیگر متمایز می کند. از جمله فاکتورهایی که ایمپلنت ها را ازیکدیگر متمایز می کنند عبارتند از:

در ایمپلنت خوب و معتبر امکان استخوان سازی مناسب در اطراف ایمپلنت وجود دارد.

تحلیل استخوان اطراف آن ها بسیار کم و یا حتی در حد صفر بوده . بنابراین امکان شکست در آن ها بسیار پایین است.

پشتیبانی و کیفت شرکت سازنده ایمپلنت.

البته شایان ذکر است تبحر و تخصص پزشک فاکتوری مهم و انکار ناپذیر در انجام ایمپلنت می باشد.

مراحل انجام ایمپلنت دندان

در این بخش کلیه مراحل ایمپلنت دندان از جمله ویزیت تا مرحله دندان دار شدن را صحبت می کنیم زیرا که لازم است بیمار با این مراحل آشنایی داشته باشد و برای آن برنامه ریزی کند.

مرحله اول:

معاینه اولیه توسط پزشک متخصص، برداشت عکس رادیوگرافی و بررسی شرایط لثه و استخوان ها

مرحله دوم:

در صورت وجود دندان، دندان کشیده می شود و احتمال زیاد همزمان پایه ایمپلنت در داخل استخوان فک کاشته می شود.

در صورت نبود دندان وجود نداشته باشد پایه ایمپلنت یا فیکسچر در داخل استخوا فک کاسته می شود. پایه ایمپلنت به لحاظ فک بیمار، طول و قطر ناحیه بی دندانی ساخته می شود.

جوش خوردن و پیوند پایه ایمپلنت به فک حدود 3 الی6 ماه طول می کشد. در بسیاری از موارد با توجه به صلاح دید دکتر روکشی همانند دندان نهایی برای مریض کار خواهد شد که در طول این مدت مریض بتواند به زندگی عادی خود ادمه دهد.

مرحله سوم:

بعد از نصب پایه های ایمپلنت و صبر لازم جهت بازسازی استخوان نوبت به مرحله پروتز می رسد.

عمر ایمپلنت های دندانی

عمر ایمپلنت های دندانی به عوامل متعددی از قبیل : سن بیمار در زمان دریافت ایمپلنت های دندانی ، شیوه ی زندگی بیمار ، نگهداری و حفظ آن توسط بیمار ، سلامت بیمار و رعایت دستور العملهای مراقبتی بستگی دارد. ایمپلنتهای دندانی ممکن است برای یک عمر و یا ممکن است برای زمانی کوتاه تر از تمام طول زندگی دوام داشته باشند. برای موفقیت ایمپلنت های دندانی، بیمار باید بهداشت دهان و دندان خود را حفظ کرده و برای معاینات منظم به دندانپزشک خود مراجعه کند.

دستورالعمل مراقبت از ایمپلنت دندانی

مراقبت های لازم بعد از جراحی لثه

جراحی لثه

سوالات رایج در مورد ایمپلنت

سوالات-مربوط-بخ-ایمپلنت

ما متخصص ایمپلنت هستیم

ما متخصص ایمپلنت هستیم

متخصص جراحی لثه و کاشت ایمپلنت

تصور کنید از شروع درمان ایمپنت تا پایان درمان ایمپلنت با شما هستیم
استفاده از بهترین برندهای ایمپلنت ، تیم پزشکی با تجربه و متخصص ، فضای بهداشتی با استانداردهای بین المللی ، تیم پروتز دندان ، مجهز به دستگاه های حرفه ای جراحی معمولا اگر همه شرایط انجام یک ایمپلنت خوب وجود داشته باشد ، دسترسی داشتن به یک متخصص ایمپلنت خوب و عالی نیز می تواند تا حد زیادی بهترین تجربه ممکن را از داشتن ایمپلنت فراهم سازد ، یک متخصص ایمپلنت خوب با توجه به طرح درمان شما بهترین تجربه را برای شما به وجود می آورد. همچنین استفاده از مواد درجه یک و برند های مطرح ایمپلنت می تواند خیال شما را از هر جهت آسوده کند. در واقع ما در کار خود بهترین هستیم

دکتر محمدرضا امجدی

دکتر محمدرضا امجدی

متخصص جراحی لثه و کاشت ایمپلنت

دکتر محمدرضا امجدی فارغ التحصیل رشته جراحی لثه و کاشت ایمپلنت از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران، دارای دانشنامه ممتاز تخصصی و با تجربه بیش از ده سال در زمینه درمان های ایمپلنت و زیبائی، خاطره ای خوب و منحصر به فرد برای بازگرداندن زیبایی و قدرت جویدن به شما می دهد.

میزان رضایت بیماران از کاشت ایمپلنت

آیا بیماران تاثیر کاشت ایمپلنت را قبول دارند؟

با نظر بیمارانی که کاشت ایمپلنت را تجربه کرده اند آشنا شوید

90%

راضی

7%

رضایت نسبی

3%

ناراضی

نمونه کارهای انجام شده


کاشت ایمپلنت فک بالا

کاشت ایمپلنت فک بالا

ایمپلنت روشی جهت جایگزینی ریشه دندان های از دست رفته است.

کاشت ایمپلنت هر دوفک بالا و پایین

کاشت ایمپلنت هر دوفک بالا و پایین

ایمپلنت روشی جهت جایگزینی ریشه دندان های از دست رفته است.

تاثیر ایمپلنت در زیبایی صورت

تاثیر ایمپلنت در زیبایی صورت

با کاشت ایمپلنت زیبایی را به صورتتان هدیه دهید